Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Mohu žádat kopii usnesení zastupitelstva?

OTÁZKA: Mám právo žádat kopii usnesení zastupitelstva? Mohu do těchto do těchto dokumentů přímo nahlédnout?

ODPOVĚĎ: Každý má právo - cestou podané žádosti podle zákona č. 106/99 Sb. - na poskytnutí kopií usnesení zastupitelstva každým obecním úřadem. Tj. tyto kopie mu musejí být poskytnuty v režimu zákona č. 106/99 Sb., neboli žádost musí být vyřízena do 15 dnů. Úřad může požadovat uhrazení materiálových nákladů (cena kopií), případně při mimořádném rozsahu též náklady na vyhledání.

V poskytnuté kopii, pokud žadatelem není občan obce, musí úřad anonymizovat ty osobní údaje, které InfZ neumožňuje poskytovat, tj. zejména ty, které se netýkají úředníků, funkcionářů a příjemců veřejných prostředků v rozsahu stanoveném v § 8b odst. 3.

Pokud žadatel, který není občanem obce, požádá o poskytnutí této informace formou nahlížení, musí úřad před nahlížením ověřit, zda zápisy takové údaje obsahují, a pokud ano, znečitelnit je. To však  technicky znamená vytvoření kopií s anonymizací, (originál totiž nelze měnit) jak uvedeno výše,  a nahlížení se tak stane poskytnutím kopií.

 


Vedle toho a navíc mají občané dané obce právo kdykoli (tj. bez podávání žádosti a jejího vyřizování) právo přijít osobně na obecní úřad a nahlédnout do zápisů ze zastupitelstva (§ 95 odst. 2 zák. o obcích). Stejně tak mají členové zastupitelstva právo kdykoli přijít na obecní úřad a nahlédnout do zápisů rady (§ 95 odst. 2 a § 101 odst. 3 zák. o obcích).

 

         

                                     

 
English Čeština