Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Otevřete.cz - web pro otevřenost veřejné správy»FAQ»Pořizování audiovizuální záznamu

Pořizování audiovizuální záznamu

Audiovizuální záznam ze zasedání zastupitelstva obce

OTÁZKA: Mám jako občan obce právo pořizovat si audio a video záznam z jednání zastupitelstva obecního úřadu? Pakliže, ano, neexistuje ještě nějaká ,,právní smyčka", kdy by mi mohlo být pořizování záznamu zakázáno?

Celý článek

Zapůjčení zvukového záznamu z jednání zastupitelstva

OTÁZKA: Z jednání městského zastupitelstva je pořizován zápis dle zákona o obcích. Současně je pořizován úplný zvukový záznam z jednání. Při žádosti o poskytnutí úplného zvukového záznamu podle zákona 106/1999 Sb. mi bylo sděleno, že tento zvukový záznam: ,,je pořizován jako neautorizovaný materiál sloužící k interní potřebě městského úřadu a to především pro potřeby zapisovatele a ověřovatele zápisu". Žádosti o poskytnutí formou jeho zapůjčení nebylo vyhověno s tím, že si požadované sekvence záznamu mohu poslechnout u zapisovatelky městského úřadu. Na to bohužel nemám v běžnou pracovní dobu čas. Myslím si, že na takové omezení formy poskytnutí nemá městský úřad právo a má povinnost vyhovět formě poskytnutí (navržena byla forma půjčení kopie VHS). Žádost o zapůjčení kopie kazety VHS mi zamítla městská rada bez udání náležitostí dle 106/1999 Sb. Myslíte, že takový postup městského řadu - nezapůjčení zvukového záznamu fyzicky existujícího ve formě VHS - je v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb.?

Celý článek

Kamera namířená na občany

OTÁZKA: Lze pořízovat audiovizuální záznam z veřejného projednávání změny územního plánu tak, že kamera je namířena směrem k občanům? Tento záznam si pořizoval zpracovatel, tedy projektant, nikoliv vedení obecního úřadu. Může mi být poskytnuta kopie tohoto záznamu jako zastupiteli obce, pokud o tuto kopii požádám prostřednictvím obecního úřadu?

Celý článek

         

                                     

 
English Čeština