Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Zveřejňování informací

Zveřejňování informací poskytnutých na žádost na webových stránkách obce

 

OTÁZKA: Zažádal jsem o poskytnutí informací dle zák.106/1999 Sb. a po zaplacení jsem informaci obdržel. Po nějaké době jsem zjistil od souseda, že následně žádal stejnou informaci a musel za ni také městu zaplatit. Rád bych se zeptal, zda se nejedná o porušení §5 odst. 3, kdy nebyla splněna povinnost zveřejnit mně předané informace do 15 dnů po předání dálkovým přístupem a souseda při jeho žádosti odkázat na určité místo na internetových stránkách města. Jak mám postupovat, aby vedení našeho města předané informace zveřejňovalo a nadále neobchodovalo s informacemi? 

 

Celý článek

Zveřejňování informací poskytnutých na žádost

OTÁZKA: Je legální zveřejnit na webových stránkách našeho občanského sdružení "Smlouvu o uzavření budoucí kupní smlouvy", uzavřenou mezi naším městským obvodem a developerem, který má v úmyslu postavit v našem městě hypermarket? Smlouva se týká koupi pozemku pod stavbou a získal jsem ji na základě žádosti podle zákona č.106/1999 Sb.

Celý článek

Zveřejnění záměru prodeje obecního majetku

OTÁZKA: Ráda bych se zeptala, jak postupovat, pokud zastupitelstvo odhlasovalo usnesení o záměru prodeje budovy v majetku města a nedošlo k uveřejnění tohoto záměru? Jaká je zákonná lhůta na toto zveřejnění od konání zastupitelstva? Jedná se o budovu v havarijním stavu, na jejíž rekonstrukci nemá obec finanční prostředky. V minulosti byl na ni vydán demoliční výměr, který byl později zastupitelstvem zrušen. Z důvodu stavu budovy zastupitelstvo uvažuje o prodeji za symbolickou cenu 1 kč. Je vhodná argumentace, že je potřeba nechat zpracovat odhad ceny budovy z důvodu zrušení původního návrhu na záměr prodeje objektu?

Celý článek

Zveřejnění koaliční smlouvy

OTÁZKA: Volební strany v obci uzavřely a podepsaly po komunálních volbách koaliční smlouvu, ale nechtějí ji zveřejnit. Není známo, na čem se strany dohodly a které strany ve skutečnosti smlouvu uzavřely. Je možné podle InfZ žádat o její zveřejnění? Jestli ano, komu je možné žádost adresovat? 

 

Celý článek

         

                                     

 
English Čeština