Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Infoliga

infoliga.otevrete.cz

Infoliga představuje pořadí úřadů samospráv v České republice podle souhrnné hodnoty obsažnosti jejich webové stránky. Měření se provádí z hlediska otevřenosti procesu rozhodování, protikorupčních nástrojů, informací o osobní odpovědnosti představitelů (např. záznamy jednání, záznamy hlasování, přehledy veřejných zakázek).

Měření srovnává reálný informační obsah webů úřadů. Není citlivé na politické, výtvarné, zobrazovací, marketinkové a další podobné působení webových stránek. Nezapočítávají se informace neúplné (filtrované), např. jde-li jen o výběr informací, výtah ze zápisu apod.

Publikací výsledků a vytvořením soutěžního prostředí mezi úřady chce projekt výrazně změnit myšlení odpovědných činitelů o informační obsažnosti webových stránek. Úřadům je na webové stránce http://old.otevrete.cz/infoliga.php  nabídnut po registraci vstupní formulář a metodika pro vstup do INFOLIGY anebo pro korigování již vložených údajů.

Projekt byl podpořen grantem Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Více na infoliga.otevrete.cz

Nová hodnocení: Šestajovice, Orlová, Šternberk

V kategorii malých obcí vložila tamní obyvatelka hodnocení obce Šestajovice v okrese Praha - Východ. V kategorii menších obcí se umístily třetí (15.41 bodu). Město Orlová jsme hodnotili sami, ve své kategorii se umístilo také třetí (30.68 bodů). Podruhé byl hodnocen Šternberk, který v průběhu čtyř let zvýšil informační hodnotu pouze o pět bodů.

Celý článek

Praha 1 skočila v Infolize ze 100. na 4. místo

Praha 1 skočila v Infolize ze 100. na 4. místo

V roce 2006 se Praha 1 umístila na 87 místě mezi 143 hodnocenými kraji, městy a obcemi ČR všech typů. Od té doby pak klesla dokonce na 100. místo. V nedávné době však "šla do sebe" a na webu se objevilo mnoho nových informací o činnosti a rozhodování. Od takto významné městské části je třeba požadovat vyšší než průměrnou kvalitu. Praha 1 to dokázala a v soutěži informační obsažnosti webů se vyšvihla se na 4. místo (v okamžiku hodnocení) mezi 171 kraji, městy a obcemi.(Graf pořadí 30 nejlepších ZDE)

Celý článek

         

                                     

 
English Čeština