Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Nová hodnocení: Šestajovice, Orlová, Šternberk

V kategorii malých obcí vložila tamní obyvatelka hodnocení obce Šestajovice v okrese Praha - Východ. V kategorii menších obcí se umístily třetí (15.41 bodu). Město Orlová jsme hodnotili sami, ve své kategorii se umístilo také třetí (30.68 bodů). Podruhé byl hodnocen Šternberk, který v průběhu čtyř let zvýšil informační hodnotu pouze o pět bodů.

Šestajovice

Šestajovice nabízejí svým občanům mimo jiné i diskusní fórum, kde pravidelně odpovídá místostarosta na dotazy. Obec nemá radu, takže lze hodnotit jen dokumenty zastupitelstva (tím se trochu snižuje počet bodů). Obec zveřejňuje zápisy za 34 měsíců, rozpočet zveřejňuje za 60 měsíců. Nepřehledná je úřední deska, protože nelze vyhledat jednotlivé typy zpráv (např. záměry nakládání s majetkem, výběrová řízení či veřejné zakázky). Strategické dokumenty jsou zastupeny strategickým plánem obce, který je však z webu špatně stáhnutelný (chybné uložení a název souborů). Ve skupině malých obcí se Šestajovice umístily na třetím místě mezi 14.

Orlová

Orlová poskytuje jak rozhodnutí rady, tak zastupitelstva, nikoli však zápisy čijmenovitá hlasování. Nabízí i zápisy některých poradních orgánů. Uvádí kvalitně zpracovaný rozpočet za 48 měsíců (4 roky dozadu). Je doplněný také záverečnými účty. Na úřední desce sice najdeme vyhlášení veřejných zakázek, ale prakticky chybí jejich skutečné výsledky. Město zveřejňuje i etický kodex pracovníků. Ve skupině obcí s rozšířenou působností, které nebyly okresem, se umístila Orlová na třetím místě z třiceti.

Šternberk

S odstupem několika let jsme zhodnotili úroveň webu města Šternberk. Zlepšil se jen částečně. Nárůst bodů byl způsoben prostým plynutím času, čímž vznikla delší řada zveřejněných dokumentů a tím doba dostupné archivace. Nově se objevilo programové prohlášení (byť se nyní týkalo ještě rady z předchozího volebního období), a také strategický dokument - strategický plán rozvoje města. Ovšem zmizely některé dříve hodnocené položky: již se nedozvíme s významnějším předstihem, o čem bude jednat zastupitelstvo. Zhoršila se také úroveň usnesení rady, které nyní často obsahuje pouze odkazy na nedostupné přílohy a důvodové zprávy. Ve skupině obcí s rozšířenou působností, které nebyly okresem, se umístil na sedmém místě.

         

                                     

 
English Čeština