Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Praha 1 skočila v Infolize ze 100. na 4. místo

Praha 1 skočila v Infolize ze 100. na 4. místo

V roce 2006 se Praha 1 umístila na 87 místě mezi 143 hodnocenými kraji, městy a obcemi ČR všech typů. Od té doby pak klesla dokonce na 100. místo. V nedávné době však "šla do sebe" a na webu se objevilo mnoho nových informací o činnosti a rozhodování. Od takto významné městské části je třeba požadovat vyšší než průměrnou kvalitu. Praha 1 to dokázala a v soutěži informační obsažnosti webů se vyšvihla se na 4. místo (v okamžiku hodnocení) mezi 171 kraji, městy a obcemi.(Graf pořadí 30 nejlepších ZDE)

Praha 1 na základě dříve zavedených rozsáhlých databází a informačních systémů zavedla novou informační koncepci, jejímž cílem bylo též co nejvíce informací, dosud skrytých v databázích, poskytnout veřejnosti. Nyní zveřejňuje například rozhodnutí Rady (byť nikoli se všemi přílohami a v nejvyšší obsažnosti). Můžete je najít 159 měsíců dozadu (v okamžiku hodnocení - 29.4.2010). Zápisy zastupitelstva najdeme za 52 měsíců, jmenovité záznamy hlasování zastupitelů za 15 měsíců. Praha 1 poskytuje průběžný informační kanál, jímž se občané mohou dozvídat o běžném rozhodování.

Nedostatkem je velmi malá vypovídací schopnost rozpočtu (dostupná archivace za 84 měsíců), protože v jeho výdajích najdeme spíše obecné pojmy jako "Doprava" či "Životní prostředí", ale nedozvíme se konkrétní cíle jednotlivých položek. Závěrečný účet nenajdeme vůbec.

         

                                     

 
English Čeština