Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Zlatý erb

Sdružení Zlatý erb každoročně vyhlašuje stejnojmennou soutěž týkající se kvality poskytovaných služeb na internetových stránkách úřadů veřejné správy. Vzhledem k tomu, že se tematicky jedná o oblast, které se věnujeme i my, kromě odkazů na stránky projektu u nás najdete i aktuality, které se soutěže týkají.

Otevřená společnost, o.p.s. - realizátor projektu Otevřete.cz je zároveň jedním z odborných hodnotitelů této soutěže.

http://zlatyerb.obce.cz

Zlatý erb 2014

Zlatý erb 2014

Otevřená společnost opět hodnotila zveřejňování povinných informací na webech finalistů 16. ročníku soutěže Zlatý erb. Nejlepším poskytovatelem informací se pro letošní ročník stala obec Tisá. Její zástupci zároveň  převzali cenu Jana Savického - zakladatele soutěže. 

Celý článek

Zlatý erb 2013

Otevřená společnost opět hodnotila zveřejňování povinných informací na webech finalistů 15. ročníku soutěže Zlatý Erb. Nejlepším poskytovatelem informací se pro letošní ročník stalo město Úštěk. Jeho zástupci zároveň  převzali cenu Jana Savického - zakladatele soutěže.  Mezi finalisty soutěže z řad obcí nejlépe poskytuje informace obec Pravčice

 

Celý článek

Zlatý erb 2012

Otevřená společnost v r. 2012 opět provedla hodnocení povinně zveřejněných informací na webech finalistů soutěže Zlatý Erb. Nejlepší byl Most, který tak získal i cenu Jana Savického. Výsledné umístění jednotlivých finalistů ukazují následující grafy.

Most nechyboval ani v jednom z třiceti kritérií. Často zveřejňuje informace ve všech formátech, např. v pdf a wordu vedle sebe, což zákon (InfZ) dávno v § 4 odst. 2 požaduje, ale málokdo to plní.

Celý článek

Výsledky Zlatý erb 2011 - Pár vynikajících obcí a vlažná města

Letošní ročník Zlatého Erbu ukázal v oblasti povinně zveřejňovaných informací zajímavý jev: Některé malé obce dokáží splnit své povinnosti výrazně lépe než velká města. Ovšem tyto vynikající obce jsou spíše výjimečné a většina obcí tuto disciplínu zanedbává. Naopak u měst platí, že jakž takž povinné informace zveřejňuje většina z nich, ale žádné to nedokáže na 100%. Celkově tak města „nadělala" méně chyb (91) než obce (103), ačkoliv žádné město nedosáhlo úrovně tří nejlepších obcí.

 

Celý článek

Výsledky Zlatý erb 2010: města se zlepšila

Soutěžící ve Zlatém Erbu rok od roku zvyšují úroveň povinně zveřejňovaných informací na svých webových stránkách. Města se výrazně zlepšila, obce letos zůstaly na stejném průměru jako loni. Obě skupiny však vykazují zlepšující se trend. Otevřená společnost, o.p.s. hodnotí účastníky celostátního kola Zlatého Erbu exaktní metodou již 7 let.

Nejčastějšími prohřešky na stránkách měst a obcí je absence povinné informace o zpracování osobních údajů, zveřejňování již poskytnutých informací a odkazů na veřejně přístupné registry.

Celý článek

Výsledky Zlatý erb 2009

Výsledky soutěže Zlatý Erb 2009 - dokument mimo jiné obsahuje i hodnotící tabulku ukazující, v jakých oblastech se na stránkách měst a obcí vyskytují chyby.

Celý článek

Zlatý erb 2009: výsledky soutěže o nejlepší stránky a elektronické služby měst a obcí

Jako každý rok naše společnost vyhodnotila povinné informace na webech soutěžících. I když tentokráte bylo nejlepší město Moravské Budějovice, celkově jsou malé obce stále lepší než velká města. Podrobné údaje o hodnocení uvádíme v grafech a tabulkách.

Celý článek

Zlatý erb 2008: nepoučitelná města

Ze 14 měst a 14 obcí jediná bez ztráty bodu obec Grygov. Většina soutěžících stále porušuje zákon a nezveřejňuje informace, které jim ukládá zákon.

Celý článek

Zlatý erb 2007: Obec dala městům na frak

Soutěž Zlatý erb je zpochybněna porušováním zákona. Jediným soutěžícím, který neporušuje výrazně zákonné povinnosti při zveřejňování informací, byla mezi 28 finalisty včetně velkých měst malá středočeská obec KONDRAC, ležící u Vlašimi. Těsně za ní jsou města Úštěk a Moravské Budějovice.

Celý článek

Zlatý erb 2006: Webové stránky měst a obcí stagnují

Soutěž Zlatý erb se při hodnocení "povinných informací" již tradičně opírá o odbornou pomoc projektu Otevřete.cz. Hodnocení bylo letos přísnější. Byly přidány dvě položky povinných informací, které loni hodnoceny nebyly, a v nichž naprostá většina obcí a měst chybuje.

 

Celý článek

Zlatý erb 2005: Webové stránky měst a obcí se zlepšily

Soutěž Zlatý erb se při hodnocení "povinných informací" již potřetí opírá o odbornou pomoc projektu Otevřete.cz. Bodové hodnocení obcí se od loňska zlepšilo skoro bod, hodnocení měst o 0,7 bodu. Soutěžící obce a města se v oblasti poviných informací za rok viditelně zlepšily. Průměr bodového hodnocení obcí se od loňska zlepšil z 2,6 bodu na 3,5 bodu, průměr u měst z 2,9 bodu na 3,6 bodu.

Celý článek

         

                                     

 
English Čeština