Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Barcamp Otevřené společnosti

Barcamp Otevřené společnosti

Letos slavíme 15 let od založení. Rozhodli jsme se oslavit narozeniny společně s našimi příznivci a s lidmi, kteří mají co říci k našim tématům. V sobotu 24. května pořádáme barcamp Otevírejme město. Město nám poslouží jako laboratoř, kde namícháme tématický koktejl ze všech oblastí, kterým se Otevřená společnost věnuje. Chceme, aby město bylo otevřené různorodosti, jinakosti, aktivitě jednotlivců i nejrůznějších skupin obyvatel. Veříme, že veřejná prostranství musí být dostupná a současně bezpečná pro všechny jejich uživatele. Pokud to vidíte podobně, zaregistrujte se a slavte s námi!

Program bude veden ve dvou tématických osách - (1) dostupnost a (2) bezpečnost veřejného prostoru. V každé z nich jsme vydefinovali čtyři témata. Pokud Vás zaujala, v sekci témata naleznete samostatnou stránku každého z nich. Postupně se tu budou objevovat chystané příspěvky účastníků a předběžné registrace do jednotlivých bloků.

Barcamp Otevírejme město proběhne v Gröbeho vile v Havlíčkových sadech v Praze. Po skončení oficiální části programu, se přesuneme do nedalekého restauračního zařízení, kde stručně shrneme myšlenky, které rezonovaly u každého z témat. Následovat bude volná zábava - je na Vás, zda budete nadále pokračovat ve vášnivých debatách, budete slavit či truchlit nad výsledky volby do Evropského parlamentu či se zabavíte jinak. Hlavně budeme rádi, když zůstanete s námi.

Dostupnost veřejného prostoru

Užívání a uživatelé veřejných prostranství. Funguje u nás spontánnost a kultura užívání veřejného prostoru? Co jsou lidé schopni městu přinést a co od něj vyžadují?

Radnice pro občany. Jak radnice podporují aktivity občanů ve veřejném prostoru? Jak komunikují, jak sbírají zpětnou vazbu a jak na ni reagují?

Praha bez vstupného. Mohou být veřejné služby v českých městech zdarma? Jaké jsou plusy a mínusy bezplatné MHD, veřejných toalet či kulturních institucí?

Jak město myslí na své ženy? Myslí město na své ženy? Jsou krásná a bezpečná hřiště tím hlavním, co ženy s dětmi od města potřebují a chtějí?

 

Bezpečnost veřejného prostoru

Bezpečnost a urbanismus. Jak navrhnout městské veřejné prostory tak, aby byly přívětivé pro všechny jejich uživatele? Umí chytrý design prostředí zajistit dostatečný přirozený dohled, nebo se neobejdeme bez formální kontroly?

Vyloučeni do veřejného prostoru. Vadí nám ti, kteří umí ve veřejném prostoru skutečně žít? A kam se mají uchýlit ti, pro něž je veřejný prostor současně i jediným životním prostorem?

Život s Velkým bratrem. Čeká nás v budoucnu "totální sledování"? A jsou k němu potřeba městské kamerové dohlížecí systémy, když skoro každý má neustále po ruce smartphone a může jím kdykoliv cokoliv zaznamenávat? 1984 nebo Brave New World?

Pomáhat a chránit ve veřejném prostoru. Chceme mít policistu v každé ulici, nebo chceme ulice bez zločinu, a tedy i bez policistů? Co má policista dělat, když zrovna neloví pachatele a nezpracovává trestné činy?

 

Zdroj: Registrace zde:

         

                                     

 
English Čeština