Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Květnový barcamp Otevírejme město! má přes 30 řečníků

Květnový barcamp Otevírejme město! má přes 30 řečníků

Zbývá posledních 5 dní na registraci účastníků

Více než tři desítky řečníků vystoupí v sobotu 24. května 2014 na barcampu Otevírejme město!, který  je zaměřen na tematiku dostupnosti a bezpečnosti veřejného prostoru. Barcamp pořádá nezisková organizace Otevřená společnost o.p.s. u příležitosti svých 15 let. Akce začíná v 10 hodin ve vile Grébovka v Havlíčkových sadech v Praze 2.

Program je rozdělen do dvou souběžných tematických os, z nichž první je zaměřena na dostupnost veřejného prostoru a vztah občan-radnice. Druhá se věnuje tématu bezpečnosti veřejného prostoru včetně vyloučených komunit a práce policie. Každá tematická osa obsahuje čtyři samostatné bloky, z nichž každý svým vystoupením otevře hlavní řečník, tzv. „otvírák". Tuto roli přijali např. Zdeněk Uherek (ředitel Etnologického ústavu AV ČR), Monika McGarrell Klimentová (Forum 50%), Vladimír Sitta (krajinářský architekt), Jan Vobořil (IuRe), Oldřich Kužílek (poradce pro otevřenost veřejné správy) nebo Lukáš Heinz (policista, šéfredaktor Policista.cz).

Jako další řečníci se na barcamp přihlásili např. architekt a bývalý pražský primátor Jan Kasl, Vít Masare z inciaitivy Auto*Mat, místostarostka Černošic Daniela Göttelová, Michaela Rybičková z Fondu Otakara Motejla, urbanista Petr Klápště a řada dalších.

Po skončení barcampu pokračuje setkání v Kafárně Na kus řeči v Bezručových sadech v Praze 2, kde budou shrnuty závěry jednotlivých tematických bloků, následuje networking a zábava.

Zájemci o účast na barcampu se musí registrovat online. Registrační poplatek 200 Kč zahrnuje oběd a drobné občerstvení v průběhu akce. Pozor: registrace končí v pondělí 19. května! 

 

Barcamp, neboli ne-konference, si připravují sami účastníci. Organizátor dopředu stanoví tematický rámec a konkrétní program vzniká až přihlašováním jednotlivých příspěvků a účastníků.

 

Otevřená společnost o.p.s. již 15 let mění českou společnost v oblastech jako např. svobodný přístup k informacím, veřejný prostor, policie jako služba veřejnosti, soužití s Romy, genderová rovnost, kultura a vzdělání. Více na www.otevrenaspolecnost.cz

 

         

                                     

 
English Čeština