Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Víte o bezplatných službách advokátů?

Pokud si nevíte rady s podáním stížnosti, odvolání nebo především žaloby kvůli žádosti o informaci, kterou vám úřad nesprávně odepřel, můžete v některých případech využít i služby tzv. advokáta pro bono.

V rámci galavečera Právník roku 2009 bude uděleno mimořádné mimosoutěžní ocenění Pro bono advokát roku. Ocenění udělí organizátoři soutěže Právník roku ve spolupráci s neziskovou organizací Public Interest Lawyers Association. Nominace může odborná i laická veřejnost zasílat do 10. 11. 2009 na emailovou adresu probono@pilaw.cz.

Pro bono advokát roku je součástí aktivit ke zvýšení povědomí o tom, že moderní, společensky odpovědný výkon advokacie v sobě zahrnuje i poskytování bezplatných služeb.

Ocenění bude uděleno za poskytování pro bono advokátních služeb advokáty nebo advokátními koncipienty. Nejedná se tedy o výběr advokátní kanceláře jako takové, ale uznání práce konkrétních jednotlivců.

Podmínkou nominace je poskytování bezplatných právních služeb bez toho, že by k tomu poskytovatele zavazoval zákon, rozhodnutí státního orgánu nebo profesní komory. Ocenění tedy není možné získat za právní pomoc poskytovanou zdarma na základě ustanovení soudem nebo určení Českou advokátní komorou.

Nominace musí obsahovat jméno, příjmení, titul a kontakty na nominovaného, důvody nominace a kontaktní údaje navrhovatele.
Nominace může odborná i laická veřejnost zasílat do 10. 11. 2009 na emailovou adresu probono@pilaw.cz.

Pro bono centrum je projektem neziskové organizace Public Interest Laywers Association (PILA). V rámci projektu PILA zprostředkovává advokátní služby pro české neziskové organizace, propaguje pro bono advokacii u odborné i laické veřejnosti a pořádá vzdělávací akce. Více informací na www.probonocentrum.cz.

Bližší informace:

Mgr. Vítězslav Dohnal, Public Interest Lawyers Association, mobil: 776 834 534, e-mail: vdohnal@pilaw.cz

         

                                     

 
English Čeština