Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Soutěž Zlatý Erb se blíží

Soutěž Zlatý Erb se blíží

Otevřená společnost bude opět, jako již deset let, v rámci soutěže hodnotit kategorii povinných informací. Bude též udělovat Cenu Jana Savického za nejlepší splnění zákonných požadavků na aktivní informování.

V letošním ročníku dochází k některým změnám v metodice hodnocení povinných informací. Oldřich Kužílek a Jana Mravcová z Otevřené společnosti se 30. ledna setkali v Jihlavě (a pomocí telekonference) s porotci krajských kol Zlatého Erbu. Oldřich Kužílek s porotci podrobně projednal metodiku hodnocení pro krajská kola, tzv. zkrácený test povinných informací. Především šlo o sjednocení hodnocení tak, aby pokud možno všechny kraje v této kategorii hodnotily jednotně. Například se sjednotil výklad toho, jak se hodnotí zveřejnění životních situací, kdy se položka uzná pro město a kdy pro obce.

Na základě upřesnění krajské metodiky jsme proto přistoupili i k upřesnění metodiky pro celostátní kolo. Zavádí se nová položka - vlastní existence struktury povinných informací na webu. Dosud jsme totiž byli ochotni vyhledávat a uznávat jednotlivé povinné informace, ať byly umístěny kdekoliv na webové stránce soutěžícího. To sice platí i nadále, ale vedle toho může ten, kdo je má přehledně seřazeny ve struktuře podle vyhlášky MV získat body navíc.

Upřesněnou metodiku si můžete stáhnout ZDE.

 

         

                                     

 
English Čeština