Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Záznamy ze zastupitelstev se mohou zveřejňovat

Záznamy ze zastupitelstev se mohou zveřejňovat

Paniku a fámy okolo údajného zákazu zveřejňovat na webu audiovizuální záznamy jednání zastupitelstev vyvrací další pořad ČRo6. Úřad pro ochranu osobních údajů se potácí v rozporných prohlášeních. Opakovaně však potvrdil, že záznamy lze zveřejnit. Potvrdil to jak jednatel specializované firmy, tak i starosta města Semily poslanec Farský, který sdělení ÚOOÚ nechal právně posoudit..

Za zcela nesprávné právní tvrzení považujeme, že by snad zákon o obcích nějak upravoval zveřejňování záznamů, natož aby ho omezoval. Stejně tak je nepochopitelné tvrzení tiskové mluvčí ÚOOÚ, že k údajům z katastru nemovitostí mají přístup jen oprávněné osoby, když každý ví, že tyto údaje jsou volně na webu dostupné každému.

O. Kužílek s p. Novotným (jednatel firmy Mediawork, poskytující obcím pořízení záznamů a jejich automatizované umístnění na web) v září jednal s odpovědnými úředníky na ÚOOÚ, kde bylo jasně potvrzeno, že záznamy lze zveřejňovat, samozřejmě tehdy, když na záznamu nejsou CHRÁNĚNÉ osobní údaje. Takových je však naprosté minimum, zpravidla se v záznamech vůbec nevyskytují, jak též potvrdila tisková mluvčí ÚOOÚ, když uvedla, že například v tříhodinovém záznamu, který ÚOOÚ kontroloval, nenalezl ŽÁDNÝ CHRÁNĚNÝ osobní údaj.

Celý pořad si můžete poslechnout ZDE.

         

                                     

 
English Čeština