Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Zlatý Erb 2013 zná své vítěze

Otevřená společnost opět hodnotila zveřejňování povinných informací na webech finalistů 15. ročníku soutěže Zlatý Erb. Nejlepším poskytovatelem informací se pro letošní ročník stalo město Úštěk. Jeho zástupci zároveň  převzali cenu Jana Savického - zakladatele soutěže.  Mezi finalisty soutěže z řad obcí nejlépe poskytuje informace obec Pravčice

 

Mezi časté nedostatky letošních finalistů Zlatého Erbu v oblasti povinných informací patřil nedostatečný popis  postupu  podání a vyřízení žádosti i zveřejnění rejstříků  je přetrvávajícím problémem chybují i tím, že neuvedou na webu všechny veřejně dostupné rejstříky, které vedou, jak jim ukládá § 5 odst. 5 Infozákona. a v neposlední řadě přetrvávajícím problémem je nedostupnost formátu zveřejněných dokumentů. Podrobný seznam častých prohřešků při zveřejňování  povinných informací:

 

Výsledné grafy měst a obcí, které zaznamenávají bodové hodnocení Otevřené společnosti a následný přepočet na body započítávané do Zlatého Erbu.

Plné hodnocení včetně metodiky jsou uvedeny v příloze. Uváděná hodnota "1" znamená, že uvedenou položku web nesplňuje.A podrobné výsledky z dalších kategorii  najdete na stránkách soutěže Zlatý Erb.

 

Ke stažení
ikonaMetodika ZE 2013
ikonaZlatý Erb 2013 - povinné informace

         

                                     

 
English Čeština