Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...


Mediální partner soutěže:

Echo24.cz


Podpořili nás:

 

Logo US

 

Logo NKJ

 

Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

Zveřejňování informací o dotaci na zmrzlinový stroj v kraji Vysočina

Média přinesla informaci, že kraj Vysočina přidělil dotaci na pořízení zmrzlinového stroje manželce náměstka hejtmana Libora Joukla. Radní Hyský údajně sdělil, že členové výběrové komise jsou vázáni mlčenlivostí.

Vedle zjevného rizika střetu zájmů upozorňuje Otevřená společnost o.p.s. na skutečnost, že v případě informací o přidělení veřejných prostředků (dotace, grantu a dalších) neexistuje právní možnost odepřít jejich poskytnutí jakémukoliv žadateli. Žádná „mlčenlivost" nebrání kraji Vysočina, aby poskytl podrobné informace o průběhu výběrového řízení, kritériích posuzování, jednotlivém hlasování členů komise, předložených žádostech o dotaci, výsledcích jejich hodnocení a dalších podrobnostech. Každý, kdo podá žádost o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím, má právo je rychle obdržet.

Stejně tak může kraj tyto informace aktivně zveřejnit. „V tak křiklavém případě by měl kraj podrobné informace o výběrovém řízení ihned zveřejnit na webu, jinak stupňuje podezření na alarmující formu klientelismu", sdělil Oldřich Kužílek z Otevřené společnosti, o.p.s. Manažerka projektu Otevřete.cz Jana Mravcová doplňuje: „Velmi by nás mrzelo, kdyby jeden z vítězných úřadů loňského ročníku Otevřeno x Zavřeno takto porušoval zákon o svobodném přístupu k informacím."

 

Ke stažení
ikonaTZ-12-01-10 TZ Informace o dotaci na zmrzlinu

         

                                     

 
English Čeština